VOORRONDES 2018

Aanvang alle voorrondes 14.00 uur

  1. zondag 2 september Leo Polakhuis
    Saaftingestraat 8, 1069 BW Amsterdam

  2. donderdag 6 september De Roode Bioscoop
    Haarlemmerplein 7, 1013 HP Amsterdam

  3. donderdag 13 september Het Mennistenerf
    H. Gerhardstraat 77, 1502 CC Zaandam

  4. donderdag 20 september Evean Twiskehuis
    Watermanstraat 2, 1033 AN Amsterdam

  5. zondag 7 oktober Vrijdag Concertzaal
    Sint Jansstraat 7, 9712 JM Groningen

  6. donderdag 11 oktober Jaap van Praaghuis
    Rietgorsplein 1, 1444 TA Purmerend

  7. zondag 14 oktober Sint Jan Baptist
    Neerstraat 1, 6071 JJ Swalmen

  8. donderdag 18 oktober Leppehiem
    Leppedyk 37, 8491 GJ Akkrum

  9. zondag 21 oktober Verpleeghuis De Venser
    Berthold Brechtstraat 1, 1102 RA Amsterdam

  10. donderdag 25 oktober Rietveld Theater
    Rietveld 49, 2611 LH Delft


KANDIDATEN, REPERTOIRE EN JURYLEDEN PER VOORRONDE

VOORRONDE 1
Zondag 2 september - Leo Polakhuis Amsterdam


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Joke Prak | Mike Ho Sam Sooi


KANDIDATEN
Joch Kuiken
| De oude grijze grappenmaker (oud straatlied)
Danesh Sharma | Yeh Jo Mohabbat Hai - uit de film Kati Patang (1970) (R.D. Burman – Anand Bakshi)
Coby Spierings Halve finalist | Padam Padam (Norbert Glanzberg / Henri Contet)
Richard van Bueren | Secret Love (Sammy Fain / Paul Francis Webster) teruggetrokken
Laura Currie | De Brug (Laura Currie)
Anita van der Donk | Ik ben zo verliefd (Jack Bess / Joop de Leur)
Fred van der Meij | O sole mio (Giovanni Capurro / Eduardo di Capua)
Francine Scharrenberg Halve finalist | Mon coeur s’ouvre à ta voix – uit de opera Samson Delila (Camille Saint-Saens / Ferdinand Lemaire)
Olga Bakker | Summertime - uit de opera Porgy and Bess (George Gershwin / DuBose Heyward)
Tony Singh | Baar Baar Dekho - uit de film China Town (1962) (Ravi Shankar Sharma / Majrooh Sultanpuri)
Conny de Vries | L’Aigle noir (Monique Andrée Serf / Barbara)
Xiaolan Ji Halve finalist | Rietpluimen (Chinees liefdesliedje)
John Spoel Halve finalist | Leven lukt me niet met jou (J. van Raaijen)


VOORRONDE 2
Donderdag 6 september - De Roode Bioscoop Amsterdam


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Anita Janssen | Abel de Lange


KANDIDATEN
Luc Runderkamp
| Stormvloedkering Harry Bannink / Rob Chrispijn)
Leen van den Berg | Laat me (Herman Pieter de Boer)
Martina van den Boer | Blue moon (Richard Rodgers / Lorenz Hart)
Rob van Leeuwen | Until the real thing comes along (Sammy Cahn / Saul Chaplin / L.E. Freeman)
Henk Beck | Something (George Harrison)
Esther Daniels | No woman, No cry (Bob Marley)
Klaas Visscher | Morgen wordt het beter (Roger Whittaker / Gerard Cox)
Jan van de Schootbrugge | Pecché (Gaetano Errico Pennino / Carlo de Flavis)
Gerda Bruining – Coby Hermsen Halve finalisten | It’s a good day (Dave Barbour / Peggy Lee)
Nico Meijer | Er is een Amsterdammer doodgegaan (Wim Kersten)
Roel Mooij | Unchained melody (Alex North / Hy Zaret)
Rensina Reijnders Halve finalist | De Fransche gouvernante (Max Blokzijl / Jean Louis Pisuisse)
Joop Kalthoff | Ik zing dit lied voor jou alleen (Joop Beerta)
Frans Bloem Halve finalist | Liefde van later (Jacques Brel / Ernst van Altena)
Willy van Rhoon | Hier encore (Charles Aznavour) afwezig
Paul Herber Halve finalist | Hallelujah (Leonard Cohen)



VOORRONDE 3
Donderdag 13 september – Het Mennistenerf Zaandam


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Abel de Lange | Jeroen Kramer


KANDIDATEN
Mary van der Erkel
| Bist du bei mir (Gottfried Heinrich Stolzel - toegeschreven aan J.S. Bach)
Ton Vos | Het dorp (Wim Sonneveld)
Kelly ter Bruggen | Ik lijk wel gek (Kelly ter Bruggen)
Viviane Dumollard Halve finalist | For me… Formidable (Charles Aznavour)
Jan Hakvoort | Aan de voet van die mooie Wester (Jaap Sjouwerman)
Carla Hopman Halve finalist | Ich schenke mein Herz (uit Die Dubarry) (Karl Millocker / Theo Mackeben / Paul Knepler / J.M. Welleminsky)
Adriaan Kok | Empty chairs at empty tables (uit Les Miserables) (Claude-Michel
Schonberg / Herbert Kertzmer / Alain Boublil)
Soewi Tuast | Sentimental journey (Les Brown / Ben Homer / Bud Green)
Karin Dokter | Diep in mijn hart (Jaap Valkhoff)
Anna Benjamins – Ronald Samwel | Wade in the water (Spiritual gospel - auteur onbekend)
Inna van der Velde-Tishchenko Halve finalist | Gandzia (Oekraiens lied - arr. Nandenenko)
Jan Winkelaar | Op straat (Guus Meeuwis)
Elly Entius | Telkens weer (Ruud Bos / Friso Wiegersma)
Wim van de Ven | Amsterdam (Jacques Brel / Ernst van Altena)



VOORRONDE 4
Donderdag 20 september – Evean Twiskehuis Amsterdam


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Angelique Wardenier | Hans Welle


KANDIDATEN
Rob Haas
| Young at heart (Johnny Richards / Carolyn Leigh)
Lilian Barclay | (Philip Doddridge / Arr. Edwin Hawkin)
Martin van der Ven | Zomaar een dag in Amsterdam (bekend van Freddy Cornell) afwezig
Johanna Maassen | Stay with me till the morning (Wolfgang Amadeus Mozart / Tom Parker / Elaine Cook) afwezig
Wim van Boxtel | Kleine Noella (J. Arends)
Machteld van der Gaag Halve finalist | Bruxelles (Jacques Brel)
Henk van Dalen - Henk Alders | Tebe Poem (Dimitri Bortniansky)
Ciska Frikken Halve finalist | You light up my life (Joe Brooks)
Jack Cross Halve finalist | I’ll never fall in love again (Lonnie Donegan / Jimmy Currie)
Tonny Bouwman | Samen zijn (Peter van Asten / Richard de Bois / Tom Manders jr.)
Harry Smith | Just un illusion (Thomas Tol / Jan Tuijp / Cees Tol)
Ingejan Hölslag Halve finalist | Con te partirò (Francesco Sartori / Lucio Quarantotto)
Anita de Wit | Geen kind meer (Marnix Busstra / Jan Boerstoel)
Wim Heijman | One for my baby (Harold Arlen / Johnny Mercer)
Anne Wirix | Mademoiselle de Paris (Paul Durand / Henri Contet)
Dirk aan ‘t Rot | Nou tabé dan (Margie Morris / Louis Davids)



VOORRONDE 5
Zondag 7 oktober – VRIJDAG Groningen


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Pim Luiten | Richard Lancee


KANDIDATEN
Marianne Scheffer
| Hiding my heart (Timothy Hanseroth)
Arnout Stam | Laat me (Alice Dona / Herman Pieter de Boer)
Elfried den Broeder | De Troubadour (Lenny Kuhr / David Hartsema)
Jan Visscher | My Way (Claude François / Paul Anka)
Wilma de Boer | Schwips-lied uit Eine Nacht in Venedig (Johann Strauss / Alfred Jerger)
Ineke van der Brugge | You raise me up (Brendan Graham / Rolf Lovland)
Ynte Visser | Bring it on home to me (Sam Cooke)
Johanna Maasse | Stay with me till the morning (Wolfgang Amadeus Mozart / Tom Parker / Elaine Cook)
Greetje van der Veer Halve finalist | Le ciel du port (Guy Favereau / Francis Baxter)
Jaap Dijk | Forever young (Bob Dylan)
Nien Besselink Halve finalist | Zwartbessie (Cor Lemaire / Annie M.G. Schmidt)
Titia di Tolve-van der Molen | By Strauss (George Gershwin / Ira Gershwin)
Jan Piening | Georgia on my mind (Hoagy Carmichael / Stuart Gorrell)
Boukje Feeringa | ’t Het nog nooit zo donker west (Ede Staal)
Theo van der Laan | Fallen (Ron Sexsmith)



VOORRONDE 6
Donderdag 11 oktober – Jaap van Praaghuis Purmerend


JURY Ben Lansink (voorzitter) | Ton van der Kieft | Herman Link

KANDIDATEN
Dorine Bijl
Halve finalist | Ken je mij (Stijn van der Loo / Huub Oosterhuis)
Peter Bormann | Can’t help falling in love (Hugo Peretti / Luigi Creatore / George David Weiss)
Heleen Butijn Halve finalist | Kom dan bij mij (Dick Kuijs / Brigitte Kaandorp)
Martin Döbelman | Mensch durf te leven (Dirk Witte)
Trea van Leeuwen | Dream a little dream of me (Fabian Andre / Wilbur Schwandt / Gus Kahn)
Frits van der Ven | De tijd daarna (Martin van Dijk / George Groot)
Jack Kraakman | Goodnight Saigon (Billy Joel)
Lia van Hees | Bluesette (Jean 'Toots' Thielemans / Norman Gimble)
Wout van der Gracht | Wolgalied uit de operette Der Zarewitsch (Franz Léhar / Bela Jenbach / Heinz Reichert)
Joop Laan | The Lorelei (George Gershwin / Ira Gershwin)
John Moolevliet | Dicht bij jou (Henk Dissel)
Helma Stam-Schneider | Going home Largo uit 9e symfonie (Antonin Dvořák / William Arms Fisher)
Meta de Weerd | Macavity uit de musical Cats (Andrew Lloyd Webber / Thomas Stearns Eliot)
Peter de Graaf Halve finalist | O mooie Westertoren (M.S. Whitehood / Louis Davids)
Guido Lamm Halve finalist | Het lachen (Ruud Bos / Friso Wiegersma)



VOORRONDE 7
Zondag 14 oktober – St. Jan Baptist Swalmen


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Heidi Pittie | Nadine Maes


KANDIDATEN
Ed Mols
| Gister Nog (Charles Aznavour / Paul de Munnik)
John van Os | Serenade (Enrico Toselli)
Berry Reijnen Halve finalist | Wie Gott will uit de operette Boccaccio (Franz von Suppé / Camillo Walzel / Richard Genée)
Jan Schijven | Torna a Surriento (Ernesto de Curtis / Giambattista de Curtis)
Erik Witteveen | A Dutch queen and a German angel (Erik Witteveen)
Bartolo van den Braak | I’ve got you under my skin (Cole Porter)
Helma van Gorkum Halve finalist | Hallelujah (Leonard Cohen)
Chris van Goch | Wolgalied uit de operette Der Zarewitsch (Franz Léhar / Bela Jenbach / Heinz Reichert)
Hilly Muizers | Du bist mein schönster Gedanke (Jack White / Norbert Hammerschmidt)
Jan Derijk | New York New York (John Kander / Fred Ebb)
Piet Weijers Halve finalist | Komm Zigany uit de operette Gräfin Mariza (Emmerich Kálmán / Julius Brammer / Alfred Grünwald)
John Habets | Send me the pillow that you dream on (Hank Locklin)
Erik Lathouwers | You raise me up (Brendan Graham / Rolf Lovland)
Julia Rubingh | Wrap (Julia Rubingh)
Hans Jager | Sierra Madre del Sur (Wolfgang Roloff / Hans Hee)
Dries van der Heijden Halve finalist | Gethsemane uit de musical Jesus Christ Superstar (Andrew Lloyd Webber / Tim Rice)



VOORRONDE 8
Donderdag 18 oktober – Leppehiem Akkrum


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Angelique Wardenier | Marlies de Waard


KANDIDATEN
Roza Groot
| Troubadour (David Hartsema / Lenny Kuhr) afwezig
Klaas Koper | Dag in dag uit denk ik aan jou (Klaas Koper)
Joke van Reen | The party’s over now (Hans van Hemert)
Jan Harm Wubs | What I did for love (Marvin Hamlisch / Edward Kleban)
Liesbeth Dobbe Halve finalist | Mademoiselle chante le blues (Didier Barbelivien / Bob Mehdi)
Jan Elias | A nightingale sang in Berkeley square (Manning Sherwin / Eric Maschwitz)
Klaas Landman Halve finalist | Weet je nog wel die avond in de regen (Jack Bulterman)
Free Westerhoff | Sweet Caroline (Neil Diamond)
Hendrik Greijdanus | Sailing Home (Đorđe Novković / Marina Tucaković / Alan Parfitt)
Frank Meur ‘Moore' | Runaway (Max Crook / Charles Westover)
Marianne de Rijke Halve finalist | Zing dan (Nino Rota / Ivo de Wijs)
Bert Tielemans | Als de liefde niet bestond (Toon Hermans)
Aaltje Bouma | Climb ev’ry mountain uit de musical The Sound of Music (Richard Rodgers / Oscar Hammerstein)
Geert de Raad | Chanson des vieux amants (Jacques Brel)
Arda Konings | Remember (Louise van Aarsen / Ton Scheer)
Sjierk de Vries | Let there be rock (Angus Young / Malcolm Young / Bon Scott)



VOORRONDE 9
Zondag 21 oktober – De Venser Amsterdam


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Angelique Wardenier | Mathijs Leeuwis | Joke Prak


KANDIDATEN
Saskia van Pelt - Trins van der Linden
| Troubadour (Michael William Balfe / Longfellow)
Bill Monsour Halve finalist | Love Story (Francis Lai / Carl Sigman)
Lya van Beersum | Corcovado (Antônio Carlos Jobim / Gene Lees)
Godefrido Filomeno Viales | Stand by me (Ben E. King / Jerry Leiber / Mike Stoller)
Mart Bolt | Dream (Johnny Mercer)
Willy van Rhoon | Hier encore (Charles Aznavour)
Joop van der Made | De afgekeurde woning (Louis Noiret / Henvo)
Helma Verhof | De appels op de tafelsprei (Toon Hermans)
Wim Hoffenaar | My son is dead - uit de musical The Beautiful Game (Andrew Lloyd Webber / Okke C. Emmens)
Cora Hollema | Stardust (Hoagy Carmichael / Michael Parish)
Ferry Verschuyl Halve finalist | Good thing going - uit de musical Merrily We Roll Along (Stephen Sondheim)
Rita de Kimpe | ’t Is over - uit de musical Heerlijk duurt het langst (Harry Bannink / Annie M.G. Schmidt) afwezig
Hans Puts - Connie Turner | That’s all right, mama (Arthur Crudup)
Wil Tifres Halve finalist | Sapphische Ode (Johannes Brahms / Hans Schmidt)
Kees Groot | Als de liefde niet bestond (Toon Hermans)
Anna Stoop | Mag ik dan bij jou (Claudia de Breij / Rogier Wagenaar / Sander Geboers)
Goof Breukel Halve finalist | One life to live - uit de musical Lady in the Dark (Kurt Weill / Ira Gershwin)



VOORRONDE 10
Donderdag 25 oktober – Rietveld Theater Delft


JURY
Ben Lansink (voorzitter) | Hedwig Paesbrugge | Hannah Ybeles Smit


KANDIDATEN
Wil Lamers
| Ik mis (Frans Halsema / Michel van der Plas)
Ingrid Akkermans | Summertime - uit de opera Porgy and Bess (George Gershwin / DuBose Heyward)
Fons Klaren | Adem mijn adem (Peter Schaap)
Connie Kratz-de Wijs | Tango d’Amor (Leo Leandros / Klaus Munro)
Hans van Liempd | What a wonderful world (Bob Thiele / George David Weiss) afwezig
Chris Postma Halve finalist | De glimlach van een kind (Jean Broussolle / Lodewijk Post / Gilles Thibaut / Jean Kluger)
Elly Spruyt Halve finalist | Lately (Stevie Wonder)
Bert Boogaard | Marry  Boogaard | Zeg niet nee (Travis Pritchett / Pierre Wijnobel)
Anna Harteveld | Stay with me till the morning (Wolfgang Amadeus Mozart / Tom Parker / Elaine Cook) afwezig
Marian Ruijgers Halve finalist | Joodse vrouw - uit de musical Tip Top (Ruut Weissman / George Groot)
Barnet Stern | Coffee (in a cardboard cup) - uit de musical 70, Girls, 70 (Fred Ebb / John Kander) afwezig
Henriette van der Bend No greater love (Henriette van der Bend)
Arris van der Bent | My way (Claude François / Paul Anka)
Ed Huffenreuter | Terang Bulan (Indonesische traditional) afwezig
Milly Baroni | Wacht maar af, Henry Higgins - uit de musical My fair lady (Frederick Loewe / Alan Jay Lerner / Seth Gaaikema)
Bob Bullee Halve finalist | Hey look, no crying (Susan Birkenhead / Jule Styne)



U kunt ons vinden op social media:

Voor meer informatie of specifieke vragen, neem contact op met ons.
 •  info@ouderensongfestival.nl
 •  telefoon: 020-622 01 83
Het Ouderen Songfestival is een activiteit van Stichting JAM
Webmaster