Hoofdsubsidiënt:


Hoofdsponsor:


















VOORRONDES najaar 2021 | 30e editie

In het najaar van 2021 vindt de 30e editie van het Ouderen Festival plaats. Er zullen acht voorrondes zijn: vier in Amsterdam en vier verspreid over het land. De eerste data/locaties zijn inmiddels vastgelegd. De overige volgens snel.

Alle voorrondes zijn gratis toegankelijk voor publiek
Reserveren noodzakelijk in verband met beperkende coronamaatregelen, reserveren@stichtingjam.nl / 06-54627879


VOORRONDE
zondag 10 oktober aanvang 14.00 uur

Henriette Roland Holsthuis
Kortvoort 100, 1104 NB Amsterdam

VOORRONDE
woensdag 13 oktober aanvang 14.00 uur

Sunenz
Burgemeester Wuiteweg 140B, 9203 KP Drachten

VOORRONDE
dinsdag 19 oktober aanvang 14.00 uur

Mansvelt
Karel Doormanstraat 125, 1055 VE Amsterdam

VOORRONDE
zondag 24 oktober aanvang 14.00 uur

De Rietvinck
Vinkenstraat 185 1013 JR Amsterdam






VOORRONDES voorjaar 2021 | 29e editie

Als gevolg van de pandemie kon de 29e editie van het Ouderen Festival in 2020 niet plaatsvinden. Deze uitgestelde editie, een aangepaste versie, is verplaatst naar voorjaar 2021. Deze zogeheten corona-editie telt minder voorrondes dan normaal, slechts zes, geen halve finales, maar wel de bekende feestelijke Grande Finale in het DeLaMar Theater.

De voorrondes zijn gratis toegankelijk voor publiek
Reserveren noodzakelijk in verband met beperkende coronamaatregelen, reserveren@stichtingjam.nl / 06-54627879


Jury
Ben Lansink voorzitter | Angelique Wardenier niet 20 juni | Ton van de Kieft | Isabelle Verbiest 20 juni

Kees van Zantwijk, piano
Moreen Beentjes, presentatie
  


VOORRONDE 6
woensdag 23 juni  aanvang 14.00 uur

Huis van de Buurt De Boeg
Hoofdweg 495 A, 1055 AB Amsterdam

KANDIDATEN
Joop Laan
| Wereld Bekend van Jasperina de Jong
Trio Amuse Marga Bernard / Johanna de Widt / Grada Peskens | Sentimental journey (Less Brown / Ben Homer)
Ron Moed | Als de liefde niet bestond Toon Hermans
Lenny Omvlee | Hurt Bekend van Timi Yuro
Meta de Weerd | Why tell me why Bekend van Anita Meyer  
Henk Wolleswinkel | Besame mucho (Consuelo Velázquez)
Gwen Bank | Perhaps love (John Denver)
Joki Beerendonk | Cimetière Bekend van Jenny Arean finalist
Martin van der Ven | Vrijgezel Bekend van Benny Neyman  
Anita de Wit-Hilkman | Een beetje Bekend van Teddy Scholten  
Machteld van der Gaag | Le barbier de Belleville Bekend van Serge Reggiani finalist
Ynez Rook | Stay with me till the morning (W.A. Mozart/ arr. Tom Parker)
Ed Mols | She (Charles Aznavour)
Sara Lansheuvel | You go to my head (J. Fred Coots / Haven Gillespie)


VOORRONDE 5
zondag 20 juni  aanvang 14.00 uur

Neushoorn
Ruiterskwartier 41, 8911 BP Leeuwarden

KANDIDATEN
Anne Wirix
| Ik ben wat ik ben (Jerry Herman ) Uit La cage aux folles
Trea van Leeuwen | I won’t give up (Jason Mraz)
Jan Harm Wubs | Zeg me wie je ziet Bekend van Marco Borsato
Inez Timmer | Joodse vrouw (Ruut Weissman / George Groot) finalist
Marianne de Rijke | De begrafenis van Manke Nelis Bekend van Johnny Jordaan  
Wilma de Boer | Colours of the wind Uit Pocahontas
Elly Spruyt | Waar blijft de tijd Bekend van Herman van Veen
Klaas Landman | Afscheid zonder meer (Jaap Dubbelboer)
Roza Groot | De Troubadour (Lenny Kuhr)
Nynke van der Kooy | Lascia ch’io pianga Uit Rinaldo van G.F. Händel
Trienke Hoogenberg | Sweevje (Sido Martens) finalist
Klaas Visscher | Aan Luther en de anderen (Jules de Corte) finalist
Heleen Butijn | Als ze het zou durven (Feico de Leeuw / Heleen Butijn)


VOORRONDE 4
zaterdag 19 juni  aanvang 14.00 uur

Oranjekerk
Tweede van der Helststraat 1-3 (hoek Van der Helststraat/Van Ostadestraat), 1073 AE Amsterdam

KANDIDATEN
Henny van Kerkwijk
| The impossible dream Uit De man van La Mancha
Ronald van Samwel | My whole world is falling down Bekend van Brenda Lee
Willy van Rhoon | Hier encore (Charles Aznavour)
Peter de Graaf | Waarom (Alie Roelvink) verhinderd
Loek Halverstad | On a clear day Uit On a clear day you can see forever
José van Waveren | Mon émouvant amour (Charles Aznavour)  finalist
Anna Benjamins | Roosje m’n roosje Bekend van Conny van den Bosch
Nien Besselink | Sta voor stap (Sjoerd Brouwer / Nien Besselink) finalist
Karin Dokter | All shook up Bekend van Elvis Presley verhinderd
Adriaan Kok | Make you feel my love (Bob Dylan) versie van Adele
Ciska Frikken | Ik hou van jou Bekend van Maribelle wildcard
Dik Scherft | Als je overmorgen oud bent (Jules de Corte)
Cees Walraven | Als op het Leidseplein de lichtjes weer eens branden gaan (Jacques van Tol / Cor Steyn)


VOORRONDE 3
vrijdag 18 juni  aanvang 14.00 uur

Aan de Slinger
De Slinger 40, 3995 DE Houten

KANDIDATEN
Ben Kool
| Dock of the bay Bekend van Otis Reddin finalist
Milly Baroni | Lascia ch’io pianga  Uit Rinaldo van G.F. Händel
Elmah van Gorkum en Peter Derksen | Laat me / Ma dernière volonté  (Serge Reggiani) In het Nederlands bekend van Ramses Shaffy
Henriëtte van der Bend | De Laatste dans Eigen werk
Conny de Vries | Ansiedad  (Viktor Lazlo)
Ferry Verschuyl | Exactly like you  (Jimmy McHugh / Dorothy Fields)
Erik Lathouwers | Liedje van altijd (Gerard van Maasakkers) verhinderd
Olga Bakker | I’ll be seeing you (Sammy Fain / Irving Kahal)
Peter Derksen | Dans les rues de Rome
Luc Runderkamp | Deken  (Bas Bons / Howard van Dodemont) finalist
Connie Kratz | Eviva España
Dorine Bijl | Altijd zal ik van je houden  (Toon Hermans)
Soewi Tuast | Make love to me  Bekend van Jo Stafford
Elly Entius | Als de zon schijnt  Bekend van André van Duin


VOORRONDE 2
donderdag 17 juni  aanvang 13.30 uur

OBA Theater
Oosterdokskade 143, 1011 DL Amsterdam

KANDIDATEN
Paul Herber
| Rollercoaster  (Danny Vera)
Peter Marnier | Niets is zo heerlijk Nederlandse tekst op muziek Udo Jürgens
Carla Hopman | Strahlender Mond (Eduard Künneke)
Bob Vinkenoog | Scheveningse tram (Ruud Bos / Michel van der Plas) finalist
Kees Groot | La chanson des vieux amants (Jacques Brel)
Henk Alders | Cor ‘ngrato (Salvatore Cardillo)
Frans Bloem | Inspiratie Uit de musical Joe
Anita van der Donk | Wenen  Bekend van Annie Reuver
Martin Döbelman | Sterren stralen overal (Dolf van der Linden)
Bill Monsour | The way you look tonight  (Jerome Kern / Dorothy Fields) finalist
Henk van Dalen | When I’m 88 Eigen tekst op muziek van Lennon& McCartney finalist
Inna van der Velde-Tishchenko | Ik heb je lief (Paul de Leeuw) finalist
John Spoel | Vergeef me Bekend van John West finalist


VOORRONDE 1
maandag 14 juni  aanvang 14.00 uur

De Mert
Markt 1, 6071 JD Swalmen

KANDIDATEN
John van Os
| Jeg elsker dig  (Edvard Grieg)
Mario de Kort | Some enchanted evening Uit South Pacific
Chris van Goch | Je chante avec toi, liberté Slavenkoor uit Nabucco (Giuseppe Verdi)
Math Craenmehr en Jos van Rens | Ode aan de zorgmensen Eigen tekst op Brabant (Guus Meeuwis)
Hans Jager | Ave Maria (Johann Sebastian Bach / Charles Gounod)
Thijs Bekkers en José Bekkers-de Wijs | De Stroatmuzikantj Limburgse tekst naar Heureusement qu'il y a de l'herbe (Georges Moustaki)
Erik Lathouwers | Liedje van altijd (Gerard van Maasakkers) verhinderd
Ruud Verhoef | Ik hou er zo van  (Gerard Joling)
Tat Koymans | My Way (Paul Anka)
Jan Schijven | Una furtiva lagrima Uit l’Elisir d’amore
(Gaetano Donizetti)
Berry Reijnen | Die ganze Welt ist himmelblau Uit Im weissen Rössl (Robert Stolz e.o.) finalist





Hoofdsubsidiënt:


Hoofdsponsor: